Erasmus + project Festival of Traditions

Autor: Davor Kliman, 26. 10. 2021.

Nositelj: Krajská hospodářská komora Střední Čechy  - Regionaln gospodarska komora Srednje Bohemie

Zemlje partneri: Češka, Italija, Hrvatska, Njemačka, Slovačka

Nakon dugog perioda neizvjesnosti napokon smo krenuli s ostvarenjem projekta Festival tradicije.

Nit vodilja projekta je tradicija u suvremenom izričaju kao produkt rada učenika škola sudionika  pod vodstvom Gospodarske komore Srednje Bohemie. Učenici će zajedeno sa svojim mentorima u naredne dvije godine posjetiti sve zemlje i škole sudionice i na taj se način upoznati s njihovom tradicijom i viđeno pretvoriti u suvremeni proizvod.

U periodu od 19. do 21.10. 2021.  naša Škola bila je domaćin  prvog radnog sastanka. Trudili smo se biti dobri domaćini i upoznati naše goste i partnere ne samo sa školom i našim gradom nego i s drugim dijelovima naše prelijepe Istre. Posjetili smo Svetvinčenat. Rovinj, Vodnjan, Žminj i u tim mjestima organizirali susrete s našim vinarima, prerađivačima maslima i maslinovog ulja, izrađivačima istarskih suvenira, Muzejom Batana kao i  Eko muzejom u Vodnjanu koji čuvaju tradiciju toga kraja.

Veliko hvala svima koji su sudjelovali u  ovom susretu i obogatili nas novim iskustvima i prijateljstvima.

Posebna zahvala Uljari Chiavalon kao Upravnom djelu za kulturu i zavičajnost Istarske županije na podršci i donacijama.

Nastavak slijedi u  Kladnom, Češka  …

Kiknite na link kao biste pogedali  kratki fim o protekla tri dana

Izvor: Davor Kliman

« Ožujak 2024 »