> O školi  > Knjižnica

utorak:  8.00 - 11.00h
srijeda, petak: 8.00 - 14.00h

KORISNICI KNJIŽNICE

Svi  učenici, nastavnici i ostali djelatnici Škole primijenjenih umjetnosti i dizajna istodobno su učlanjeni u školsku knjižnicu i mogu posuđivati knjige tijekom cijele nastavne godine.

POSUDBA GRAĐE

a)     odjednom se može posuditi najviše dvije knjige

b)     posudba može trajati najviše 15 dana

c)      zakasnina iznosi 0,50 lipa po danu i knjizi

d)     vrijednost izgubljene ili oštećene knjige se mora nadoknaditi – korisnik plaća vrijednost knjige ili nabavlja istu knjigu za knjižnicu

e)     za vrijeme ljetnih praznika knjige se ne posuđuju

f)        referentna zbirka, čitaonički fond i AV građa koriste se u prostorijama knjižnice ili u razrednoj posudbi. Za razrednu posudbu odgovoran je nastavnik koji osobno zadužuje jedinice knjižnične građe.

KNJIŽNIČNI FOND

Koliko knjiga ima školska knjižnica?

Oko 2000  knjiga.

Čega još ima u knjižnici osim knjiga?

Desetak naslova časopisa, sedamdesetak video-kaseta, nekoliko CD-romova i audio-kaseta.

Zbirke su smještene po policama i u zatvorenom ormaru (katalozi). Knjižnična građa razvrstana je po UDK sustavu, odnosno univerzalnoj decimalnoj klasifikaciji. Na policama se mogu naći prema pojedinim nastavnim područjima, primjerice

75 Slikarstvo, 7.03 Umjetnička razdoblja i faze i slično. Lekitni dio fond razvrstan je po abecedi autora. Osim lektirne i stručne literature imamo i referentnu zbirku: enciklopedije, leksikone, priručnike, rječnike, koji se ne posuđuju izvan knjižnice tako da su uvijek dostupni svima.

Učenicima i nastavnicima je omogućen slobodan pristup fondu.

SIGNATURA

Pomoću signature određuje se gdje je mjesto knjige u knjižnici. Signatura se sastoji najčešće od tri retka. U gornjem retku nalazi se brojka - ona označuje kojoj struci knjiga pripada – to je UDK broj. U srednjem su retku najčešće prva 3 slova prezimena autora, a u donjem je početno slovo naslova knjige. Knjige su na policama poredane prema signaturnim oznakama abecednim redoslijedom s lijeva na desno - od gore prema dolje.

« Veljača 2020 »

Škola primijenjenih umjetnosti I dizajna / Radićeva 19, HR-52100 Pula / ss-primijenjenihumjetnostiidizajna-pu.skole.hr / ured@ss-primijenjenihumjetnostiidizajna-pu.skole.hr