15. Godišnje izložbe radova učenika škole, Galerija Vincent iz Kastva, INK Pula

Autor: Davor Kliman, 15. 12. 2021.

Škola primijenjenih umjetnosti i dizajna – Pula, 15. Godišnje izložbe radova učenika škole. Otvorenje izložbe održalo će se u četvrtak, 16. prosinca 2021. u 12.00 sati u Galeriji Vincent iz Kastva (INK-GK Pula, Laginjina 5, Pula), a biti će otvorena do 31. siječnja 2022.

„Prošlogodišnji predgovor izložbe završio sam riječima nade kako ćemo otkloniti strah od sebe i zakoračiti u prostor slobode ne žaleći za onim starim već prihvaćajući vrijeme koje je pred nama kao novo i lijepo. Nažalost, od tada se nije puno toga promijenilo što se tiče vanjskih čimbenika koji utječu na nas i naše živote, ali nada ostaje. Promijenili smo se svi mi, a da još i ne znamo koliko i kako.

Ono što nas u ovim vremenima promjena najviše zaokuplja kao pedagoge koji rade s djecom je kako održati i ostvariti kontakt s učenicima u isprekidanim intervalima nastave i poticati ih na kontinuitet razmišljanja o likovnim i dizajnerskim problemima. Kontakt, živa riječ, demonstracija, projekt, polemika i suradničko okruženje temelj su naše nastave kako bi se došlo do kreacije. Vođen željom i potrebom usprkos svemu čovjek uvijek pronađe rješenje i time dokazujemo da smo jači od svih prepreka koje nepredvidljivost života stavlja pred nas.

U ovom pandemijskom vremenu najviše me dirnula potreba naših učenika za školom, radom, druženjem, odnosno željom da budu u školi pod svaku cijenu. Takav odnos budi u meni nadu da je ipak živi susret nezamjenjiv i da socijalnu dimenziju škole nije moguće zamijeniti bilo kojom tehnologijom koliko god se mi toga bojali.

Vjerujem da će prikazani radovi tijekom protoka vremena više govoriti o proživljenom nego što nam se sada čini i time postati svjedoci povijesti.“

(Predgovor Kataloga izložbe, ravnatelj Davor Kliman, prof.)

Poveznice  za  kratke flimovi s izložbe nalaze se na dnu stranice.:

Izložba se ostvaruje pod pokroviteljstvom Grada Pule.

Izvor: Davor Kliman

« Ožujak 2024 »