> Nastava  > Smjerovi
Grafički dizajn

Grafički dizajn postaje sve više sastavni dio našega svakodnevnog života, važan aspekt suvremenog svijeta. Odjel Grafičkog dizajna ima zadatak i ambiciju utjeloviti tradiciju klasičnog grafičkog izraza koji se materijalizira kroz grafičke tehnike klasične provenijencije i suvremeni grafički dizajn. To znači da spektar našeg interesa ide od grafičkih tehnika visokog i dubokog tiska,dakle matrice pa do izrade slikovnica,ambalaže,plakata odnosno cjelovitog vizualnog identiteta ili lika firme.

Težište je rada na operativnim metodologijama za realizaciju ideje,temeljnim normama grafičke kompozicije i tehnikama realizacije samog projekta. Svaki se projekt upotpunjuje teorijskim znanjima s područja povijesti umjetnosti,razvoja dizajna, tehnologije, marketinga, teorije oblikovanja, filozofije, teorije vizualnih komunikacija.

Progam  ima za cilj pripremiti i obrazovati učenika u osnovama zakonitosti vizualnih komunikacija,razviti učenikove kreativne sposobnosti i mogućnosti izražavanja vlastitih ideja,poruka i koncepata. Osposobiti ga za samostalni nastup u «stvarnome» svijetu. S jedne strane zato da se učenik prepozna kao dio jedne idealne zajednice osoba sa sposobnošču komuniciranja grafičkim znakom, a s druge da dobije konkretnu uporišnu točku za svoju buduću aktivnost i postupni profesionalni rast.

Denis Sardoz,prof.

« Ožujak 2024 »