Učenici Škole primijenjenih umjetnosti i dizajna Pula u projektu Umjetnici za umjetničko obrazovanje

Autor: Davor Kliman, 2. 3. 2016.

U razdoblju od 14. do 27. veljače 2016. učenici Škole primijenjenih umjetnosti i dizajna - Pula  sudjelovali su u projektu Hrvatskog društva likovnih umjetnika iz Zagreba u okviru EU programa Erasmus + po nazivom Umjetnici za umjetničko obrazovanje.

Projektom se omogućila dvotjedna inozemna mobilnost učenika iz pet hrvatskih škola primijenjenih umjetnosti u svrhu provođenja stručne prakse pod mentorstvom profesionalnih likovnih umjetnika u Austriji - Grazu. Projekt je bio osmišljen kao jedna od aktivnosti kojom će se obilježiti 150. jubilarna godišnjica HDLU-a.

Šest učenica pulske Škole primijenjenih umjetnosti i dizajna (Anna Turina, Ena Kopić, Arin Zakinja, Ana-Marija Brešić) i dvije bivše učenice (Deniz Magaš i Ivana Birkaš), u pratnji  nastavnika Denisa Sardoza, bile su gošće umjetničke organizacije NEXT iz Graza i njihovih članova. U dva tjedna intenzivnog rada i učenja s austrijskim umjetnicima, učenici su pored novih umjetničkih praksi upoznali i kulturno umjetnički život Graza, posjetili brojne muzeje, izložbe te školu za umjetnost i dizajn Ortweinschule. Za učenike i njihove mentore upriličen je i prijem kod gradonačelnika i pročelnika za kulturu Štajerske. Posebnu radost iskazao je gradonačelnik zbog sudjelovanja pulske Škole primijenjenih umjetnosti i dizajna u projektu jer je Graz pobratim Pule i što je ujedno bila i najava mogućih novih projekata između pulske i njihove škole za umjetnost i dizajn kao jačanja veze između naša dva grada.