Radionica o volonterstvu

Autor: Davor Kliman, 9. 5. 2016.

Dana 12. travnja 2016. godine Jelena Rupčić, voditeljica mladeži, službe traženja i socijalnih programa iz Gradskog društva Crvenog križa Pula, Nikola Jeličić, koordinator Volonterskog centra Istra i Jelena Nikolić, volonterka Crvenog križa i bivša koordinatorica Volonterskog centra Istra održali su za učenike 1. razreda dvosatnu radionicu o volonterstvu.

Cilj je radionice bio učenicima približiti volonterstvo i mogućnosti koje im volontiranje pruža za osobni razvoj i razvoj zajednice.

Na radionici su učenici naučili da su volonteri i volonterke osobe koje dobrovoljno ulažu svoje osobno vrijeme, trud, znanja i vještine obavljajući usluge ili aktivnosti za dobrobit druge osobe ili za opću dobrobit, a pritom ne traže novčanu nagradu ili drugu imovinsku korist. Kroz volontiranje se razvija osjećaj humanosti, tolerancije, suosjećanja i razumijevanja, kvalitetno  provodi  slobodno  vrijeme, stječu se nova znanja i vještine, izgrađuju društvene mreže i odnosi, osnažuje zajednica ali i osoba samu sebe,  a mladi se pripremaju za ulazak u svijet odraslih kao ravnopravni pojedinci.

Učenici su upoznati s postojanjem i radom Volonterskog  centra Istra te su pozvani da se, prema mogućnostima i interesima, uključe u humanitarni rad i razvoj zajednice.