Radionica za učenike 4. razreda: Mladi u prometu – život je u vašim rukama

Autor: Davor Kliman, 21. 12. 2016.

U organizaciji PU istarske, Postaje prometne policije Pula održana je 30. studenoga 2016. godine za učenike 4. razreda radionica Mladi u prometu – život je u vašim rukama.

Policijski službenici održali su edukaciju/predavanje učenicima završnog razreda o važnosti odgovornog ponašanja u prometu. Kroz predavanje, ilustrirano promidžbenim spotovima prometnih nesreća, učenici su upoznati s uzrocima zbog kojih se prometne nesreće najčešće događaju te njihovim posljedicama. Osobito su se osvrnuli na one koje su se dogodile zbog neprilagođene brzine, nekorištenja sigurnosnog pojasa ili kacige, konzumacije alkohola, umora ili korištenja mobitela tijekom vožnje.

Nakon predavanja uslijedio je drugi dio radionice u kojemu su mladi vozači koji su izazvali prometne nesreće sa smrtnom posljedicom, zbog čega su sada na izdržavanju zatvorske kazne, spremno i otvoreno govorili učenicima o svom iskustvu koje je u sekundi promijenilo njihov život, život njihovih obitelji i obitelji nastradalih. Apelirali su na učenike, koji će uskoro postati vozači, da se iznimno odgovorno uključe u promet, poštuju prometna pravila, vode računa o sebi i svojim obiteljima.

Cilj je ove edukacije prevencija, osvješćivanje različitih rizika u prometu na cestama, razvijanje i osvješćivanje odgovornosti budućih mladih vozača kako bi se na vrijeme spriječile ili umanjile štetne posljedice.