Školska ekskurzija u Rim, Napulj i Orvieto

Autor: Ana Kontošić, 13. 10. 2017.

Učenici 4. razreda u pratnji profesorice Gordane Ivančić Dobran i stručne suradnice Gordane Rupena Stančić posjetili su Italiju.

Na putovanje su krenuli u srijedu 4.10.2017. kasno navečer, nakon noćne vožnje stižu u Rim u jutarnjim satima. Po dolasku obilaze Kalistove katakombe, Via Appia s crkvom Quo Vadis Domine zatim Baziliku sv. Pavla izvan zidina. Nakon smještaja u hotel odlaze u razgledavanje grada: Piazza di Spagna, Campo dei fiori, Fontana di Trevi, Piazza del Popolo, Piazza Venezia i ostale rimske znamenitosti.

U petak odlaze na cjelodnevni izlet u Napulj, gdje kratko razgledavaju središte grada, zatim obilaze, uz stručni vodstvo, ostatke antičkog grada Pompeja, stradalog u erupciji Vezuva 79. godine.

U subotu odlaze u posjet Vatikanu. Razgledali su Vatikanske muzeje, Sikstinsku kapelu, Trg svetog Petra… U popodnevnim satima obilaze Piazzu Navona, Pantheon, Forum Romanum, Colosseum i brojne druge znamenitosti.

U nedjelju u jutarnjim satima polaze iz Rima za Orvieto. U Orvietu su, osim u arhitekturi, imali prilike uživati i u brojnim trgovinama s raznim obrtničkim proizvodima.

U Pulu su se vratili u kasnim večernjim satima.

Na putovanju su učenici imali prilike upoznati dio kulturnih znamenitosti poznatih talijanskih gradova, a vratili su se bogatiji i puni pozitivnih dojmova.